חברת Weebit השלימה גיוס של כ-40 מיליון דולר בהנפקת מניות נוספות בבורסה האוסטרלית

מפתחת טכנולוגיות הזיכרון וויביט ננו (סימול: ASX: WBT) השלימה גיוס של כ-40 מיליון דולר (כ-60 מיליון דולר אוסטרלי) מגופים מוסדיים ומשקיעים פרטיים מאוסטרליה, ישראל ומדינות נוספות באמצעות הנפקת 12 מיליון מניות נוספות בבורסה האוסטרלית, המהוות 6.7% מהון מניות החברה.

הגיוס בוצע במחיר של 5 דולר למניה, ובמסגרתו גויסו כ-30 מיליון דולר, וכן כ-10 מיליון דולר נוספים במסגרת הנפקת המשך לבעלי מניות קיימים שהושלמה בסוף השבוע – ובסך הכל גייסה וויביט כ-40 מיליון דולר (כ-60 מיליון דולר אוסטרלי). הנפקת ההמשך זכתה לביקושי יתר גבוהים והחברה נענתה רק לחלקם.

כספי הגיוס ישמשו להאצת מסחור טכנולוגיית הזיכרון ההתנגדותי (ReRAM) ולהידוק שיתופי פעולה עם יצרנים מובילים

וויביט תשתמש בכספי הגיוס להאצת פיתוח ומסחור טכנולוגיית הזיכרון ההתנגדותי (ReRAM), ניצול הזדמנויות משמעותיות בשוק הזיכרון הבלתי-נדיף, והידוק שיתופי הפעולה עם יצרניות שבבים מובילות ולקוחות פוטנציאליים.

קיצור תהליכי תכנון

טכנולוגיית הזיכרון ההתנגדותי של וויביט מאפשרת ליצרניות לפתח שבבים המשלבים זיכרון בלתי-נדיף בעל צריכת הספק נמוכה משמעותית, ביצועים גבוהים יותר, ובעלות נמוכה יותר בהשוואה לטכנולוגיות פלאש או טכנולוגיות זיכרון בלתי נדיפות אחרות. בספטמבר 2021 חתמה וויביט על הסכם רישוי עם יצרנית השבבים האמריקאית SkyWater, ושתי החברות מציעות כיום את טכנולוגיית הזיכרון ההתנגדותי של וויביט ללקוחות בשווקי ה-IoT, המכשור הרפואי, התעופה והחלל.

ביקוש לטכנולוגיות זיכרון מתקדמות

״הגיוס הנוכחי מהווה הבעת אמון של המשקיעים בטכנולוגיה ובאסטרטגיה שלנו, ונעשה על רקע תנאי מאקרו מאתגרים ומשבר בבנקאות הגלובלית״, אמר מנכ״ל וויביט, קובי חנוך. ״יש לוויביט הזדמנות נדירה עכשיו להשגת נתח משמעותי משוק חדש עם וואקום גדול. היצרנים מחפשים ספקי טכנולוגיית זיכרון מתקדמת כדי לענות על הביקוש הגדל לדור מוצרים חדש. הפתרון שפיתחנו הוא כמעט היחיד בשוק, ובכוונתנו להפוך לספק מוביל של טכנולוגיית הזיכרון ההתנגדותי. כספי הגיוס ישמשו להאצת הפיתוח והמסחור, ויאפשרו לנו לנצל הזדמנויות משמעותיות ולמנף את ההתעניינות הגוברת בטכנולוגיה שלנו. בנוסף, אנו מקבלים בקשות לשבבי זיכרון כמוצר מוגמר, וכבר התחלנו לפתח מוצר ראשון כזה״.

exostiv labs Feb 2024 Banner
עוד >
CEVA rebrand
Nova Logo
Silicon Creations banner

GOLD PARTNERS