טאואר סמיקונדוקטור וג’וניפר נטוורקס מודיעות על פלטפורמת סיליקון פוטוניקס ייחודית ראשונה מסוגה בעולם

טאואר סמיקונדקטור, החברה המובילה בעולם בפתרונות טכנולוגיים ופלטפורמות ייצור לשבבים אנלוגיים, וג’וניפר נטוורקס (Juniper Networks), חברה מובילה ברשתות מאובטחות המבוססות על אינטליגנציה מלאכותית AI, הודיעו היום (ג’) על פלטפורמת סיליקון פוטוניקס ראשונה מסוגה בעולם המשלבת לייזר III-V, מגברים אופטיים, מאפננים (העברת מידע על גבי גל בעל תדירות גבוהה) אופטיים וחיישנים על שבב סיליקון אחד. הטכנולוגיה פתוחה לכלל הלקוחות.

הטכנולוגיה החדשה מאפשרת פיתוח מוצרי הדור הבא לענף התקשורת, מרכזי נתונים ופתרונות מובילים בתחום הבינה המלאכותית ו- LiDAR לרכבים אוטונומיים

הפלטפורמה מאפשרת פיתוח מוצרים פורצי דרך לענף התקשורת האופטית, טלקום, מרכזי נתונים (data centers), ופתרונות מובילים בתחום הבינה המלאכותית (AI)  וה LiDAR לרכבים אוטונומיים.  על פי Yole, שוק הסיליקון פוטוניקס לתקשורת צפוי להגיע לשווי שוק של 5 מיליארד דולר ב- 2025.

הפלטפורמה הייחודית משלבת לייזר III-V (המיוצר מ-InGaAsP), ומכלול רכיבים אופטיים כמו מגברים אופטיים, מודולטורים אופטיים וחיישנים אופטיים לאורכי גל המשמשים בתקשורת אופטית, על שבב בודד. שילוב זה מאפשר פיתוח וייצור פתרונות אופטיים קטנים יותר, בעלי מערך אופטי יעיל במיוחד, המהווה יתרון תחרותי משמעותי ביותר בשוק. היצע זה יהיה זמין ללקוחות החברה בשבועות הקרובים.

“תהליך הפיתוח המשותף עם טאואר היה מוצלח במיוחד והניב טכנולוגיה ייחודית, פורצת דרך בתחום הסיליקון פוטוניקס לייצור המוני,” אמר רמי רחים, מנכ”ל ג’וניפר נטוורקס “באמצעות יכולת זו הפתוחה לכלל התעשיה, מאפשרת ג’וניפר את היכולת להוריד משמעותית את מחירי הרכיבים האופטיים, גורם מרכזי אשר מגדיל את יכולת החדירה לשוק של לקוחות רבים”.

“שיתוף הפעולה עם ג’וניפר מביא לשוק יכולות המהוות קפיצת מדרגה משמעותית,” אמר ראסל אלוואנגר, מנכ”ל טאואר. “טכנולוגיה זו מאפשרת לראשונה לאחד את הלייזר III-V עם רכיבי סיליקון פוטוניקס בפלטפורמת ייצור המוני. טאואר היא החברה היחידה המציעה טכנולוגיה זו לכלל הלקוחות בתעשייה ובכך משיגה יתרון תחרותי משמעותי על פני כל חברה מתחרה בענף ומאפשרת פיתוח מוצרים פורצי דרך ובעלי ערך לעולם”.

Tektronix Banner
עוד >
Synopsys Banner

GOLD PARTNERS