מערכת למעקב אחרי תנועות עיניים שנתרמה על ידי סינופסיס מסייעת לתקשורת בין משתתפי בית הגלגלים

עבור אנשים עם מוגבלות בתנועה או בדיבור, מערכת ממוחשבת העוקבת אחרי תנועות העיניים ומתרגמת אותן לפקודות מחשב, יכולה לפתוח אפשרויות חדשות לתקשורת עם אנשים אחרים. ד”ר ארט דה ג’יאס, מייסד ומנכ”ל סינופסיס (Synopsys) העולמית, היה עד לאפשרויות אלה במהלך ביקור בבית הגלגלים בהרצליה. הארגון קיבל תמיכה מסינופסיס מאז שנת 2016, כולל תרומה של מערכת למעקב אחרי תנועות עיניים.

כחלק מתוכנית האחריות החברתית התאגידית (CSR) שלה, סינופסיס מתמקדת בתמיכה בקהילות מקומיות באזורים שבהם היא פועלת, באמצעות תוכניות ויוזמות שמשפרות את איכות החיים של האנשים בקהילות אלה. בית הגלגלים, ארגון ארצי לצעירים ובוגרים עם מוגבלות פיזית, כולל ששה בתים הפתוחים למגוון אוכלוסיות בישראל. התוכניות והפעילויות מיועדות לסייע למשתתפים לרכוש מיומנויות חברתיות ומיומנויות של תקשורת בינאישיות, ומקדמות השתתפות אזרחית במעגלי החברה.

“הביקור בבית הגלגלים היווה הזדמנות להיות עד להומניות במיטבה”, הסביר ארט דה ג’יאס. “הארגון הגיע לאיזון יפהפה בין נתינה אכפתית לבין טכנולוגיה ספציפית מאד לשיפור איכות החיים ולהרחבת האופקים של אנשים המתמודדים עם שיתוק מוחין וניוון שרירים. זה פשוט מדהים לראות טכנולוגיה המשמשת לשיפור איכות התקשורת בין משתמשים. אני גאה מאד שסינופסיס ישראל מסייעת ותורמת לעבודה הנהדרת שבית הגלגלים עושה עבור קהילה זו. כמו כן, התרשמתי עמוקות מהאכפתיות, ההתמדה והחיבה הכנה שמוענקות על ידי כל חבר בצוות הארגון”.

ארט דה ג’יאס פגש את יהודה פרידמן, מנכ”ל בית הגלגלים ואת הילה ינאי, מנהלת מרכז יום “גלגל התנופה” ושמע מהם על הפעילויות שבהן משתתפים מאות ילדים ובוגרים. ארט הביע עניין מיוחד במשתתפים, שוחח איתם על תחביביהם וחלומותיהם, וגילה להם שגם הוא, כמותם, אוהב מוסיקה וטכנולוגיה.

אחד מהרגעים החשובים בביקור של ארט דה ג’יאס היה הצפייה במשתתפים שהפעילו את המערכת למעקב אחרי תנועות העיניים. השימוש במערכת מאפשר לילדים ולבוגרים עם מוגבלות מוטורית להכין שיעורי בית במחשב, להעלות פוסט לפייסבוק, לכתוב הודעות וואטסאפ, לצפות ביוטיוב או לבצע כל פעילות אחרת במחשב.

יגאל בן-זאב מסינופסיס ישראל הוביל את תרומת המערכת למעקב אחרי תנועות העיניים ואת התמיכה של סינופסיס בבית הגלגלים. עובדי סינופסיס ישראל מצטרפים לעיתים קרובות למשתתפי מרכז היום של בית הגלגלים ומשתתפים בפעילויות פנאי כמו הליכה מתגלגלת על חוף הים וסדנת מדע.

קרדיט צילום: בית הגלגלים.

Flex Logix Banner
עוד >
CEVA rebrand
Nova Logo
exostiv labs Feb 2024 Banner

GOLD PARTNERS