סינופסיס מרחיבה את קו ה-IP שלה למעבדי ARC ומכריזה על משפחה חדשה של RISC-V

סינופסיס (Nasdaq: SNPS) הרחיבה את קו ה-IP של מעבדי ה-ARC והוסיפה להם סדרה חדשה של מעבדי RISC-V ARC-V, המאפשרים ללקוחות לבחור מעבדים מתוך טווח רחב של אופציות גמישות  הניתנות להרחבה. אופציות אלה מספקות רמת יעילות מיטבית ביחס בין הספק לביצועים עבור יישומי היעד. סינופסיס מינפה עשרות שנות ניסיון של פיתוח IP, מעבדים וכלי לפיתוח תוכנה בכדי לפתח את ה-IP החדש מסדרת ה- ARC-V שנבנה על בסיס המיקרו-ארכיטקטורה המוכחת של מעבדי ARC הקיימים של סינופסיס, כשבנוסף קיימת התועלת של סביבת התמיכה הנרחבת של תוכנות בעבור ה- RISC-V.

סינופסיס מציגה סדרת מעבדים ARC-V חדשה בישום של 32 ביט ו-64 ביט IP , שנבנתה על בסיס עשרות שנות ניסיון של פיתוח מעבדים ומספקת למתכננים אופציות רבות של מעבדי RISC-V

ה-IP למעבד Synopsys ARC-V כולל אופציות של מוצרים עתירי ביצועים, מוצרי טווח ביניים ומוצרים בעלי צריכת הספק נמוכה ביותר, בנוסף לגרסאות הכוללות בטיחות פונקציונלית, כדי להתמודד עם מגוון רחב של עומסי עבודת יישומים. בכדי להאיץ פיתוח תוכנה, ה-IP למעבד Synopsys ARC-V נתמך בערכת כלי הפיתוח Synopsys MetaWare העשירה והמוכחת שמייצרת קוד ברמת יעילות גבוהה. קיים גם מיטוב הדדי בין חבילת ה-EDA המלאה המונעת על ידי AI מדגם Synopsys.ai לבין מעבד ARC-V IP כדי לספק סביבת פיתוח, הניתנת לאימוץ מהיר מחוץ לקופסה, שמסייעת לשפר את התפוקה ואיכות התוצאות של מערכות-על-גבי שבב (SoCs) המבוססות על ARC-V.

“הכמויות הגדלות של שבבים במערכות רכב דורשות עמידות של כלל מגזר השבבים וכדי להשיג מטרה זו התעשיה דוחפת לקראת אימוץ סטנדרטים פתוחים דוגמת RISC-V”, אמר תומס בוהם, סגן נשיא בכיר למיקרו-מעבדים לרכב באינפיניון. “באמצעות הפיתוח של IP למעבדי מבוססי RISC-V, סינופסיס תומכת באפשרות להרחבת ארכיטקטורת הסטנדרט פתוח, בכדי לבנות מערכות רכב עתירות ביצועים עם הרמות הגבוהות ביותר של בטיחות פונקציונלית. אנחנו מצפים להמשיך לחבור עם סינופסיס עבור המוצרים העתידיים שלנו”.

“האימוץ הגלובלי של ה-RISC-V ISA כסטנדרט פתוח מגדיר את עתיד תכנון השבבים ובזכות חברות טכנולוגיה חדשניות שמפגינות מחויבות והתקדמות כמו סינופסיס, RISC-V ממשיך להאיץ את עתיד המחשוב”, אמרה קליסטה רדמונד, מנכ”לית RISC-V International. “ה-IP למעבד Synopsys ARC-V, בשילוב עם המיטוב ההדדי בין פתרונות EDA ואימות, תורמים לרמה גבוהה יותר של גמישות ואפשרויות בחירה בסביבת העבודה של RISC-V למען תכנון שבבים במגוון ענפים”.

עשרות שנות מומחיות בפיתוח IP למעבדים עבור דרישות שוק ייחודיות

סינופסיס סיפקה דורות רבים של מעבדי ARC בעלי צריכת הספק יעילה ורמת סקלביליות גבוהה, ששולבו במיליארדי מערכות על גבי שבב בתחומי הרכב, האחסון, האלקטרוניקה הצרכנית וה-IoT. החברה ממנפת את הניסיון המעמיק שצברה בפיתוח, אספקה ותמיכה ב-IP מסחרי למעבדים, בכדי להרחיב את קו המוצרים המיועד לתמוך ב-RISC-V ISA. באמצעות ה- ARC-V IP, סינופסיס מספקת מעבדים עם אפשרות נרחבת להגדרה ניתנים גם להרחבה, שמאפשרים למפתחים לבדל את ה-SoCs שלהם ולבצע מיטוב עבור האיזון בין הספק, ביצועים ושטח של השבב.

“מעבדי RISC-V צוברים פופולריות ככל שיותר מתכננים מחפשים רמה גבוהה יותר של גמישות תכנונית ואפשרויות בחירה”, אמר ג’ון קוטר, סגן נשיא בכיר לניהול מוצרי ולאסטרטגיית IP בסינופסיס. “סינופסיס נרתמה ליעד הזה על ידי פיתוח ה-IP למעבדי ARC בכדי לספק ללקוחות שלנו אפשרויות בחירה רחבות יותר עבור צורכי העיבוד שלהם על בסיס ה-RISC-V ISA המוכח והסקלבילי, במטרה לסייע להם להתמודד עם דרישות למגוון של עומסי עבודה”.

ה-IP למעבד הבטיחות הפונקציונלית Synopsys ARC-V FS כולל תכונות משולבות לבטיחות חומרה בכדי לזהות שגיאות מערכתיות, לתמוך ברמות בטיחות ASIL B ו-ASIL D ולהאיץ סרטיפקציות (הסמכות) של ISO 26262 ושל ISO 21434 לאבטחת סייבר בכלי רכב. ה-IP למעבד ARC-V FS מפותח על בסיס מערכת ניהול האיכות (QMS) של סינופסיס, המוסמכת ל-ISO-9001, שמאפשרת למתכננים לעמוד בסטנדרטים מאתגרים של ASIL D לפיתוח שיטתי. בנוסף לכך, מערך הכלים MetaWare Development Toolkit for Safety מסייע למפתחי תוכנה להאיץ את הפיתוח של קוד שמציית ל-ISO 26262.

מערך פתרונות לתכנון ולאימות מלא של מערכות על גבי שבב Synopsys ARC-V

סינופסיס מציעה מגוון של כלים וטכנולוגיות להצאת התכנון והאימות של SoCs באמצעות ה-IP שלה למעבדי RISC-V ARC-V, כולל:

Synopsys.ai, חבילת ה-EDA המלאה המונעת על ידי AI, שממנפת את עוצמת ה-AI החל מארכיטקטורת המערכת ועד לייצור, בכדי לבצע מיטוב להספק, לביצועים ולשטח ולהאיץ את הזמן לשיווק
ערכות היישום Synopsys Fusion QuickStart, שמציעות סקריפטים, מדריכים ו-baseline floorplan בכדי לסייע ללקוחות למקסם את האיזון בין הספק, ביצועים ושטח עבור תכנונים מבוססי ARC-V
פתרונות האימות של סינופסיס, כולל תכנון ארכיטקטורה עבור ניתוח ברמת המערכת ומיטוב של הספק וביצועים, אבות טיפוס וירטואליים עם דגמי Synopsys ARC-V, אימות נעזר בתוכנה ו-IP לאימות, בכדי להאיץ אימות ופיתוח תוכנה
פלטפורמת Synopsys Cloud SaaS עם גישה מבוססת דפדפן לכמות בלתי מוגבלת של רישיונות EDA, יכולות חישוב שעברו מיטוב מראש ואוטומציה מלאה של ניהול רישיונות המאפשרות למתכננים לספק שבבים ברמה גבוהה יותר המקדימים את לוח הזמנים.
סינופסיס אף הכריזה שהיא הצטרפה למועצת המנהלת ולוועדת ההיגוי הטכנית של ארגון RISC-V International בכדי לתמוך באימוץ ארכיטקטורת מערך ההוראות (ISA – Instruction Set Architecture) של RISC-V על ידי התעשייה ולהשתתף בהגדרת עתיד הסטנדרטים של ארכיטקטורת המחשוב.

זמינות

קו מוצרי ה-IP למעבד Synopsys ARC-V השיג תמיכה של התעשייה לקראת הזמינות הרחבה שלו, שתתחיל בשנת 2024. ה-IP למעבד המשובץ Synopsys ARC-V RMX מיועד להיות זמין ברבעון השני של 2024. ה-IP למעבד זמן האמת Synopsys ARC-V RHX ב-32 ביט וב-64 וה-IP למעבד המארח מדגם Synopsys ARC-V RPX מיועדים להיות זמינים בחציון השני של 2024.

Synopsys Banner
עוד >
Andes Technology

GOLD PARTNERS