ראיון בלעדי – Matt Graham – דירקטור קבוצת וריפיקציה ומערכת בקיידנס

לפני מספר ימים נפגשנו עם Matt Graham, מנהל קבוצת הנדסת מוצר בקיידנס, וממוקד בתחום הוריפיקציה בקיידנס. בתפקידו הנוכחי אחראי מאט על אפיון ופיתוח של כלי וריפיקציה מתקדמים, כולל הוספת יכולות AI ו ML לכלים המתקדמים של קיידנס.

את השיחה נהלנו בעקבות הופעתו של מאט, כאחד המרצים הבכירים שפתחו את כנס סמישראל אקספו 2022 לפני כחודש, וגם בעקבות הכרזה מעניינת של קיידנס, הקשורה לתחום עיסוקו של מאט – השקת Verisium, פלטפורמת וריפיקציה מבוססת בינה מלאכותית.

Verisium הינה פלטפורמת וריפיקציה מבוססת בינה מלאכותית (AI), הכוללת סט יישומים העושים שימוש בביג דאטה וב-AI כדי לבצע אופטימיזציה לעומסי העבודה בתהליכי הוריפיקציה, להגביר את הכיסוי ולהאיץ את את ניתוח הגורמים לבאגים בתכנון.

לגבי שימוש ב- AI, הרי שעל פי מאט – מדובר בעצם באלגוריתם שהוא מתקדם יותר מאלגוריתם רגיל, תוך שימוש בטכניקות של למידת מכונה ו – big data. השילוב הזה – של AI, למידת מכונה, ו big data הוא זה שמאפשר להשיג את פריצת הדרך הטכנולוגית המתבטאת בפלפורמה החדשה שהשיקה החברה.

מאט הוסיף, שיש התאמה מעולה של עולם הוריפיקציה לתחום ה- AI, שכן – נושא הוריפיקציה הינו אחד הנושאים הבוערים בעולם התכנון היום, וכמות הנתונים בו גדלה בצורה מהירה ביותר. שימוש ב- AI בעולם הוריפיקציה יכול לתת תשובות מהירות וחכמות יותר לגבי מקור הבאגים, והכוונת בדיקות ספציפיות לאזורים שונים של הרכיב המדובר.

יש לציין כי עפ”י הערכות שונות, תחום הוריפיקציה מעסיק היום קרוב ל – 70% (!) מסך מאמץ הפיתוח (מבחינת משאבים, זמן, כוח אדם).

פלטפורמת וריסיום בנויה על הפלטפורמה החדשה של קיידנס JedAI (Joint Enterprise Data and AI) שאף היא הושקה לאחרונה ומשולבת במנועי הוריפיקציה של קיידנס. פלטפורמת JedAI ו-וריסיום כחלק ממנה, מאפשרת מעבר דורי מאלגוריתמים של הרצה אחת ומנוע אחד ב-EDA לאלגוריתמים שעושים שימוש בביג דאטה וב-AI כדי לבצע אופטימיזציה להרצות מרובות של מנועים מרובים, לאורך כל תהליך תכנון ה-Soc והוריפיקציה.

הפלטפורמה מאפשרת למהנדסים לאסוף בינה יישומית מתוך כמות עצומה של נתוני תכנון שבבים ווריפיקציה, ופותחת את הדלת לדור חדש של כלי תכנון ווריפיקציה מבוססי AI שמשפרים באופן דרמטי את הפרודוקטיביות, ההספק והביצועים, ה-PPA ((Power, Performance, Area) . מהנדסים יכולים כעת לנהל נתונים מובנים ולא מובנים כאחת.

כאחד המובילים את תחום ה- AI בקיידנס, מאט שיתף אותנו כי קיידנס בונה תשתית AI רחבה, אותה תשלב בכל מוצרי החברה. לא רק בתחום הוריפיקציה (שקורה היום), אלא גם באימפלמנטציה, ותחומים נוספים. התשתית הזו נקראת JedAI.

ברמה האישית, שוחחנו עם מאט על ביקורו בישראל, ועל השתתפותו בכנס סמישראל אקספו 2022. מאט כמובן שמח מאד להגיע לישראל, ולהפגש פנים אל פנים עם כל התעשייה הישראלית, זאת לאחר מספר שנים בהן נסיעות ופגישות לא התאפשרו בשל הקורונה. הפידבקים על הרצאתו של מאט היו מצויינים, שכן תחום ה- AI זוכה לעניין רב וכותרות רבות. מאט מעריך מאד את שוק השבבים הישראלי, את הקהילה התוססת, לדבריו, וכן את העובדה שישנם פיתוחים רבים בתחום ה- AI ברבות מחברות השבבים הישראליות.

Flex Logix Banner
עוד >
Veriest Logo

GOLD PARTNERS