ראיון בלעדי עם Mikael Dubreucq סמנכ”ל שיווק ומכירות בחברת Tiempo Secure

נפגשנו לשיחה מעניינת ועמוקה, עם סמנכ”ל שיווק ומכירות בחברת Tiempo Secure, מר Mikael Dubreucq, להלן הראיון המעניין:

מהי Tiempo Secure ומה היא עושה?

Tiempo Secure נוסדה בשנת 2007 על ידי שני מהנדסי אלקטרוניקה צרפתיים, Serge Maginot ו-Marc Renaudan, במטרה לתכנן ולספק רכיבי IC מאובטחים לתעשיית הכרטיסים החכמים, בעיקר עבור יישומי תשלום מאובטח ותעודות זהות. בשנת 2018, הגברת התחרות בין יצרני מוליכים למחצה גדולים כולל ST Microelectronics, Infineon ו-NXP ערערה מאוד את השוק והשפיעה לרעה על המרווחים של מוצרי commodity. כתוצאה מכך, Tiempo Secure חיפשה הזדמנויות עסקיות חדשות עבור הטכנולוגיות שלה. סרג’ ומארק זיהו את הצורך בתכנון מוצרים יותר מתקדמים, ופיתחו את הדור הראשון של Secure Element IP. המטרה שלהם הייתה לספק את הסטנדרט הגבוה ביותר של Secure IP בתעשייה לספקי סיליקון המחפשים רמות אבטחה מוגברת בתוך הפלטפורמות שלהם, בנוסף למומחיות הסמכה. מנקודת מבט זו, Tiempo Secure הייתה חלוצה באבטחה משובצת עבור שווקי המובייל וה-IoT. היכולות הייחודיות שלה מכסות את הקשחת האבטחה, מהתכנון ועד לאשרור השבבים של הלקוח, והקצאה מאובטחת כדי להבטיח אמון לאורך מחזור חיים המלא של מוצר הלקוח.

Mikael Dubreucq - Tiempo Secure

בתמונה: מר Mikael Dubreucq, סמנכ”ל שיווק ומכירות בחברת Tiempo Secure

אילו בעיות הטכנולוגיה שלך פותרת? אילו יתרונות אתה מביא לספקי סיליקון?

אפשרויות חומרת עבור אבטחה משובצות מתגברות כיום, בתגובה לצורך ברמות גבוהות יותר של אבטחה ב-IoT, מכשירים ניידים ויישומים דיגיטליים. אחד המניעים העיקריים ליישום אבטחת חומרה טוב יותר הוא הדגש הגובר שמושם על אבטחה בפלטפורמות דיגיטליות אלו. זאת בתגובה למספר ההולך וגדל של תכונות זמינות, אוטומציה נרחבת ורמות הולכות וגדלות של חילופי נתונים. על מנת להעמיד את הדברים בפרספקטיבה, חשוב לזכור שמספר המכשירים המחוברים אמור לגדול מ-9.7 מיליארד ב-2020 ל-29 מיליארד עד 2030.

Tiempo Secure IP and Services

בתגובה להתרחבות השוק המשמעותית הזו, Tiempo Secure פיתחה דור חדש של IP Secure, המבוסס על הארכיטקטורה הפתוחה RISC-V, המותאמת יותר לדרישות ההתאמה האישית – Customization – וההרחבה – Scale – של הלקוחות. השימוש ב”פתרון מדף” הזה מקל על כל יצרני ה-SOC לשלב את ה- TESIC Secure Enclave החדש ב-SOCs הן הקיימים והן העתידיים, ולכן מקצר את זמן היציאה לשוק עבור השבבים שלהם. ה-TESIC, שהוסמך לרמות הסטנדרט הגבוהות ביותר בתעשייה (CC EAL5+, SESIP 4 or 3), יכול לתמוך ולאבטח את היישומים המתקדמים ביותר, לרבות ISIM, מפתח UWB לרכב, זהות דיגיטלית, בית חכם MPU ובקרוב מאוד קריפטו-מטבע.

אילו סוגי לקוחות אתה משרת?

הלקוחות שלנו הם בעיקר ספקי סיליקון ובתי תכנון ASIC/SoC, המבקשים להוסיף אבטחה לתכנון שלהם או סביבה מאובטחת לביצוע יישומים רגישים כמו תשלום, ID, SIM ועוד.

מה גורם לך להתבלט מהמתחרים?

שוק אבטחת ה-Security IP הוא שוק נישה קטן, עם מעט מאוד שחקנים פעילים. כדי להצליח במגזר זה, אתה צריך להיות בעל ניסיון וידע נרחב בתעשייה, הן בתכנון חומרה משובצת והן בתכנון אבטחת תוכנה. זהו שוק מפוצל עם חברות בודדות המציעות חבילות Secure IP וקריפטו שונות. ל-Tiempo יש היצע מקיף של IP פרימיום, אבל המקום שבו Tiempo Secure באמת בולטת מהמתחרים, הוא ביכולות ההסמכה והמומחיות הייחודית שלה. הלקוחות של Tiempo נהנים מהתחייבות חוזית לאישור CC, FIPS, PSA ו-SESIP של השבבים שלהם. לכן, זה מעניק ללקוחות ערובה נוספת לאיכות של מוצרי Tiempo Secure, תוך מתן שירות הסמכה ייחודי, חיסכון בזמן ועלות ללקוחות ושחרור מלעסוק בנהלים שללקוחות שלנו אין בהכרח מומחיות בהם. ה- Secure Element IP של Tiempo Secure  מאושר מראש עם מעבדות אבטחה רשמיות, לכן הוא מבטיח שהלקוחות שלנו יקבלו את ההסמכה המלאה של הפלטפורמה שלהם עם תקני האבטחה הגבוהים ביותר.

האם תוכל לתאר את היצע המוצרים והשירותים העיקריים שלך?

אנו מספקים סל רחב של מוצרי IP מוסמכים ושירותים עבור תכנון וייצור של IC מאובטח. ההיצע המלאה שלנו כוללת מוצרים מוסמכים תואמי HW & SW ושירותי תכנון ואבטחה.

הפתרונות המוסמכים שלנו ל-HW & SW כוללים:

  • TESIC – Certified Integrated Secure Element or Enclave – עם 3 אפשרויות ליבת מעבד
  • Security & Crypto IP – State-of-the-art secure HW & SW, certified cryptography
    Secure Root of Trust Provisioning – HSM set-up and key operations management

שירותי תכנון ואבטחה שלנו כוללים:

תכנון IC מאובטח כשירות – תכנון SE, קונפיגורציה ברצת מערכת, צרכים ברמת האפליקציה
הסמכה כשירות – הסמכת +EAL5 או +6EAL מלא עבור MCU/SE

האם תוכל לתאר את השווקים והיישומים העיקריים שלך כיום?

Tiempo צומחת במהירות כדי לענות על צורכי האבטחה של שוק המכשירים המחוברים ההולך וגדל. המוצרים שלנו משמשים במגוון רחב מאוד של מערכות אבטחה משובצות אסטרטגיות כולל IoT, נייד, רכב, רפואי, תשלום, הגנה ורשת חכמה. סיפורי ההצלחה הראשונים שלנו הגיעו מתחום ה-SIM עם ה-eSIM עבור יישומי מובייל ו-IoT. מגזר התעשייה שלנו מתכונן כעת לשלב הבא של הגירה לקראת ה-iSIM. במהלך MCW השנה, קוואלקום הכריזה על ה-Snowdragon הראשון עם מובלעת מאובטחת המסוגלת לתמוך ביישומי iSIM. זה תואם לתקני אבטחה ולמפרטי GSMA. הביקוש למודמי iSIM עבור מודולי קישוריות הולך וגדל מכיוון שהם מותאמים טוב יותר מפתרונות eSIM עצמאיים. יש להם יתרונות רבים כולל צריכת חשמל נמוכה, טביעת רגל קטנה ועלות מופחתת. יש לנו גם מספר בקשות ותכנונים מתמשכים עבור יחידות UWB ומיקרו-מעבד, כמו גם אלמנטים מאובטחים משובצים עבור יישומי תשלום וזהות. Tiempo פונה כעת גם לשווקים חדשים כמו שוק יישומי המעבדים בו הביקוש למובלעות מאובטחות ימשיך לגדול. אפל הייתה החברה הראשונה ששילבה מובלעת מאובטחת במעבד Bionic שלה כדי להגן על מזהה פנים או נתוני טביעת אצבע. ניתן להשתמש ברכיבי IP מאובטחים גם עבור שוק הרכב או תשתית HSM. אנו גם צופים ביקוש מתעורר לפלטפורמות AI והגנה.

מהן תחזיות הצמיחה של החברה שלך ל-3 השנים הבאות?

בראש ובראשונה, נתוני השוק מצביעים בבירור על כך שהעלייה שהשוק חווה הולכת להימשך. תעשיית האבטחה המשובצת העולמית שהוערכה ב-5.8 מיליארד דולר ב-2019 צפויה להיות שווה מעל 9.8 מיליארד דולר עד 2026. לקראת צרכי השוק, אנו מרחיבים את הפעילות שלנו ומחזקים את צוותי ההנדסה שלנו. אנחנו רוצים להפוך לספקית ה-IP המאובטחת המתקדמת והעצמאית ביותר בעולם.

שנית, ככל שאבטחת סייבר הופכת יותר ויותר לנושא קריטי בעולם, הטכנולוגיה שלנו תהיה חובה וחיונית בשורש האמון כדי להגן על כל הנכסים והיישומים הדיגיטליים הרגישים. כדוגמה, קשה יהיה לדמיין כיצד ניתן לאמץ בהצלחה מטבע דיגיטלי בקנה מידה גדול, ללא הטכנולוגיה שלנו ליצור אמון ורמות הגנה גבוהות מספיק.

לבסוף, אנו יכולים לראות את הצורך ההולך וגובר לתעדף את נושאי הריבונות סביב הטכנולוגיה באופן כללי, ואנו חלק מפרויקטים אירופיים אסטרטגיים כדי לתרום באופן פעיל לפרויקטי מו”פ ספציפיים אשר יופעלו בשנים הקרובות.

מדוע אתה מרחיב את פעילותך לשוק הישראלי?

ההתעניינות שלנו בשוק הישראלי היא עוד מימינו הראשונים. המנכ”ל שלנו, סרז’ מגינות, ביקר בישראל לדיונים עסקיים בהזדמנויות שונות בעבר. השוק הישראלי נמצא בלב תעשיית הסיליקון העולמית ולחברות סיליקון גדולות רבות יש מרכזי תכנון כאן עבור ערכות שבבים, SoCs ו-ASICs. אסטרטגיית ההתרחבות הבינלאומית האחרונה שלנו מניעה אותנו לחזק את הנוכחות שלנו במספר שווקים אסטרטגיים מרכזיים, כולל ישראל. בהיותה מוכרת בכלל העולם כמעצמה בתחום אבטחת הסייבר, עם סטארט-אפים רבים בתחום אבטחת הסייבר, חברות מבוססות, מוסדות מחקר ויוזמות ממשלתיות, נוכחות חזקה בישראל מעניינת אותנו מאוד. בנוסף, מיקומה של ישראל כגשר בין אסיה לאירופה מאפשר לנו גם גישה ייחודית לשווקים חדשים. אנו שמחים מאוד למסד את המחויבות שלנו לאזור טכנולוגי כל כך דינמי ואנו מצפים להרחיב את העסקים שלנו כאן בעזרת נציג המכירות המקומי והמבוסס היטב שלנו – מאורו דיאמנט מ-IPro, איתו עבדתי כבר שנים רבות. אנו נמנף את טכנולוגיות ה-IP המאובטח שלנו ואת הידע הייחודי להסמכה שלנו, כדי לפתח שותפויות קריטיות והזדמנויות שיתוף פעולה מקומיות.

Veriest Banner
עוד >
Neureality founders - Updated. From left to right - VP VLSI Yossi Kasus, CEO Moshe Tanach, VP Operations Tzvika S
Cadence Banner

GOLD PARTNERS