עסקת ענק בשוק השבבים – אינטל רוכשת את טאואר סמיקונדקטור ב-5.4 מיליארד דולר

ענקית השבבים אינטל וטאואר סמיקונדקטור, הודיעו היום כי חתמו על מסמך הבנות מחייב לפיו אינטל תרכוש את חברת טאואר במחיר של 53 דולר למניה במזומן, המשקף שווי פעילות של 5.4 מיליארד דולר. הרכישה מקדמת באופן משמעותי את אסטרטגיית ה-IDM 2.0 של אינטל, כאשר החברה מרחיבה עוד יותר את יכולת הייצור, טביעת הרגל העולמית וההיצע הטכנולוגי שלה כדי לתת מענה לביקוש חסר תקדים בתעשייה.

העסקה תביא ליצירת foundry בעל יכולות עולמיות נרחבות במטה להאיץ את הביקוש הגובר בשוק הסמיקונדקטור וליצירת ערך רב יותר ללקוחות בשוק ה-foundry המוערך בכ-100 מיליארד דולר.

“היצע הטכנולוגיות הייחודיות של טאואר, יכולת הייצור העולמית שלה וקשרי הלקוחות החזקים יסייעו להרחיב את שירותי ה- foundryשל אינטל ולקדם את המטרה שלנו להפוך לספקית מרכזית של ייצור שבבים ברחבי העולם”, אמר פאט גלסינגר, מנכ”ל אינטל. “העסקה הזו תאפשר לאינטל לספק היצע נרחב של טכנולוגיות ייחודיות ומתקדמות תוך שהיא פותחת הזדמנויות חדשות ללקוחות קיימים ועתידיים בעידן של ביקוש חסר תקדים למוליכים למחצה.”

“עם היסטוריה עשירה, טאואר בנתה היצע מדהים של טכנולוגיות אנלוגיות ייחודיות ומתקדמות ופתרונות ייצור המבוססים על שותפויות עמוקות עם לקוחות, יחד עם יכולות ייצור עולמיות. לא יכולתי להיות גאה יותר בחברה ובעובדים המוכשרים והמסורים שלנו”, אמר ראסל אלוואנגר, מנכ”ל טאואר. “יחד עם אינטל, נניע הזדמנויות צמיחה חדשות ומשמעותיות ונציע ערך גדול אף יותר ללקוחותינו באמצעות חבילה מלאה של פתרונות טכנולוגיים יחד עם טביעת רגל עולמית רחבה מאוד. אנו מצפים להיות חלק בלתי נפרד מהיצע ה- foundryשל אינטל”.

כחלק מרכזי מאסטרטגיית ה-IDM 2.0 שלה, אינטל הקימה את Intel Foundry Services (IFS) במרץ 2021 כדי לעזור לעמוד בביקוש הגלובלי הגובר ליכולת ייצור מוליכים למחצה ולהפוך לספקית מרכזית לייצור שבבים בארה”ב ואירופה ולשרת לקוחות באופן גלובלי. IFS מציעה כיום טכנולוגיות מתקדמות ותהליכי אריזה מובילים, כושר ייצור בארה”ב ובאירופה ובמקומות גיאוגרפיים אחרים בעתיד, והיצע רחב של קניין רוחני (IP).

המומחיות של טאואר בטכנולוגיות אנלוגיות ייחודיות, כגון תדרי רדיו (RF), ממירי מתח
(power management) סיליקון גרמניום (SiGe) וחיישנים תעשייתיים, יחד עם שותפויות נרחבות של IP ואוטומציה של עיצוב אלקטרוני (EDA), וכושר ייצור עולמי יספקו ערך רב הן ללקוחותיה של אינטל והן ללקוחותיה של טאואר ברחבי העולם. טאואר משרתת שווקים בעלי צמיחה גבוהה והיא בעלת כושר ייצור משמעותי עם פריסה גיאוגרפית נרחבת, הכוללת מתקני ייצור ברחבי ארה”ב ואסיה המשרתים חברות FABLESS (ללא כושר ייצור) וחברות IDM (חברות המפתחות ומייצרות שבבים) – כולל הזדמנויות צמיחה בטקסס, ישראל, איטליה ויפן.

העסקה אושרה פה אחד על ידי מועצות המנהלים של אינטל וטאואר והיא צפויה להיסגר בעוד כ-12 חודשים בכפוף לאישורים רגולטוריים ולתנאי סגירה מקובלים, כולל אישור בעלי המניות של טאואר.

IFS וטאואר יפעלו באופן עצמאי עד לסגירת העסקה; ראנדיר טאקור ימשיך לשמש כמנהל IFS ראסל אלוואנגר ימשיך לשמש כמנכ”ל טאואר במהלך תקופה זו. עם סגירת העסקה, הכוונה של אינטל היא ששני הארגונים יהפכו ל– foundry משולב אחד. החברה תשתף פרטים נוספים על תוכניות אינטגרציה במועד זה.

Cadence Banner
עוד >
Cadence Logo
Neureality founders - Updated. From left to right - VP VLSI Yossi Kasus, CEO Moshe Tanach, VP Operations Tzvika S
Arm Banner

GOLD PARTNERS