שיחה על מהפכת הענן עם – Dave Rinehart – דירקטור בכיר בסינופסיס

נפגשנו לשיחה מעניינת עם Dave Rinehart, דירקטור בכיר בסינופסיס, על המהפך שמתרחש בסינופסיס בתחום המתקדם והמרתק של שירותי EDA בענן.

ל- Dave מבט מעניין וייחודי על תעשיית ה- EDA ועל הכיוון העתידי של שירותי ה- EDA, עם נסיון רב של כ- 10 שנות עבודה בסינופסיס במגוון תחומים, עם פוקוס בתחום הוריפיקציה, ונגיעה בכל תחום הענן שעובר מהפכה של ממש בימים אלה.

Synopsys Logo

מהיכן נובע הצורך המיידי והדחוף ב- shift הזה, לכיוון שירותי EDA בענן?
בנושא זה דייב ברור ומדוייק. אין אפשרות להשאר במודל ה- EDA הקיים , בעיקר לאור המורכבות והסיבוכיות שעולה במהירות ובאופן אקספוננציאלי. הצ’יפים המודרניים מחייבים כוח מחשוב שפשוט אינו קיים בחברות השבבים, וגם אם קיים כעת – קשה מאד להדביק את קצב הגידול הדרוש בתשתית המחשוב, ואף לנהל אותה.
כך, ללא ענן, חברות השבבים מוגבלות במשאבי המחשוב, אינן מסוגלות להדביק את הקצב, והתוצאה – פגיעה ב- time to market של הרכיבים החדשים.

Synopsys Dave Rinehart

בתמונה – מר Dave Rinehart, דירקטור בכיר בסינופסיס

דייב מוסיף ואומר, שעכשיו הגיע הזמן המושלם להמראה משמעותית של תחום ה- EDA בענן, בגלל מגוון של סיבות:
התקדמות משמעותית בטכנולוגיית הענן, הכוללת גם נושאים טכנולוגיים, אך גם מסחריים (שיתופי פעולה הדרושים להשלמת השירות באופן יעיל ובטוח), והאפשרות לבצע חיוב בשיטת ה- pay-for-what-you-use. על כך – בהמשך.
את שירותי הענן השלמים והמלאים שלה, השיקה סינופסיס לפני קצת יותר משנה, עם המותג – Synopsys Cloud.

מבחינת פרופיל השימוש בטכנולוגיות ענן לשירותי EDA, ניתן לחלק את השוק ל-3 חלקים עיקריים:
החברות הגדולות בשוק השבבים משתמשות בעיקר במחשוב מקומי, וקצת – כ- 20% או קצת יותר – בענן. השימוש העיקרי שלהן בענן – לזמני העומס בתהליך הפיתוח, בהם החברה זקוקה לכוח מחשובי נוסף.
החברות בעלות הגודל הבינוני – משתמשות יותר בשירותי ענן ולמעשה נמצאות כעת בתהליך מעבר לענן באופן כמעט מלא.
ואחרונות – חברות הסטארטאפ החדשות – הן למעשה נולדו בעידן הענן, ורובן משתמשות באופן מלא בענן.

חשוב לציין שסינופסיס יודעת להציע למגוון הלקוחות – מגוון רחב של פתרונות, החל מאספקת כוח מחשוב והשארת ניהול ה- flow בידי הלקוח, ועד פתרונות מלאים בהם ה- flow כולו מנוהל ע”י Synopsys Cloud באופן אופטימלי.
בנוסף, בנושא בטיחות המידע, סינופסיס נוקטת במגוון רחב של שיטות כדי להבטיח שימוש בטוח, השומר על נתוני החברה באופן שהוא secured באופן מירבי.
פתרונות הענן של החברה אומצו גם ע”י ה- foundries המובילים בתעשייה כולל TSMC, סמסונג, אינטל, GF ועוד.

אחד החידושים המסחריים המעניינים ביותר בהיצע של סינופסיס בתחום הענן הוא מודל ה- FlexEDA.
מדובר במודל חדשני לשימוש בתוכנות ה- EDA של החברה, והוא מאפשר שילוב אופטימלי בין שימוש שנתי ברשיונות (המודל הקלאסי) ושימוש בשיטת ה- Pay-per-use, בעיקר בזמני השיא של צריכת שירותים אלה.
באופן זה, יכול צוות הפיתוח להסתפק במספר קטן של רשיונות שנתיים לתפקוד השוטף, ושימוש גמיש ברשיונות Pay-per-use, עם חיוב ברמה שעתית, לזמני השיא.

Synopsys Banner
עוד >
Tower logo
Ceva Bluetooth Alif
Avnet ASIC's leading team. Credit - Eyal Toueg
Silicon Creations banner

GOLD PARTNERS