סיוה: הרווח הגולמי גדל ל-90% מההכנסות ברבעון השלישי בעקבות מכירת אינטרינסיקס והחזרה למודל קניין רוחני מלא

ספקית טכנולוגיות הקישוריות האלחוטית והחישה החכמה סיוה (נאסד”ק: CEVA) פרסמה היום את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של 2023, שהסתיים ב-30 בספטמבר. התוצאות הכספיות הרבעוניות ומתחילת השנה מציגות את פעילותה הנמשכת של סיוה, ואת פעילות אינטרינסיקס, שנמכרה לקיידנס, כפעילות מופסקת.

הכנסות החברה ברבעון השלישי הסתכמו ב-24.1 מיליון דולר, המשקפות ירידה של 20% לעומת הרבעון המקביל. בחלוקה למקורות הכנסה, ההכנסות מהסכמי רישוי ירדו ב-26% לעומת הרבעון המקביל, אך גדלו ב-3% לעומת הרבעון הקודם, והסתכמו ב-13.9 מיליון דולר, כ-58% מסך ההכנסות. ואילו ההכנסות מתמלוגים ירדו ב-11% לעומת הרבעון המקביל וגדלו ב-8% לעומת הרבעון הקודם ל-10.1 מיליון דולר, כ-42% מסך ההכנסות.

חידוש מלאים אצל לקוחות

מנכ”ל סיוה, אמיר פנוש, אמר עם פרסום התוצאות הכספיות: “תוצאות הרבעון השלישי מצביעות על שיפור בפעילות הסכמי הרישוי ובתמלוגים בהשוואה לרבעון הקודם, ועם מכירת אינטרינסיקס נתמקד בפעילות הקניין הרוחני. בהסכמי הרישוי, טכנולוגיות הקישוריות האלחוטית שלנו ממשיכות ליהנות מביקוש חזק, המתבטא גם בשלושה הסכמים נוספים לאספקת טכנולוגיות Wi-Fi ובלוטות׳ לשבבי קומבו, כולל טכנולוגיית Wi-Fi 7 החדשה עבור נקודות גישה. בתמלוגים, במהלך הרבעון סופקו חצי מיליארד מוצרים מבוססי סיוה, גידול של 40% לעומת הרבעון המקביל ו-35% לעומת הקודם. נתון זה משקף רמת ביקושים גבוהה וחידוש מלאים אצל לקוחות בשוק הצרכני, וממחיש את בסיס הלקוחות החזק שלנו״.

הרחבת ה-buyback  

סיוה הודיעה, כי דירקטוריון החברה אישר הרחבת תוכנית ה-buyback ל-700,000 מניות נוספות. נכון לסוף הרבעון השלישי, נותרו לחברה כ-144,000 מניות לרכישה חוזרת במסגרת התוכנית הקיימת, כך שעם הרחבתה רשאית סיוה לבצע רכישה חוזרת של כ-844,000 מניות, בכפוף לכלל 10(b)-18 של רשות ני״ע האמריקאית.

לדברי פנוש, הרחבת ה-buyback מהווה הבעת אמון של הדירקטוריון בתוכנית האסטרטגית של החברה להשגת צמיחה ורווחיות ארוכות טווח ויצירת ערך לבעלי המניות.

13 הסכמים ברבעון

במהלך הרבעון השלישי חתמה סיוה על 13 הסכמים לרישוי טכנולוגיות, מתוכם 4 עם לקוחות חדשים ו-2 עם יצרני מכשירי קצה. ההסכמים היו לאספקת טכנולוגיות למגוון שווקים ויישומים, בהם קישוריות Wi-Fi 7, Wi-Fi 6 ובלוטות׳ 5 המיועדים לנקודות גישה, בית חכם, מכשירים לבישים, ומחשבי לוח יחיד; מעבדי אודיו ליצרנית מובילה של מכשירי שמיעה, ומעבדי אותות דיגיטליים לתקשורת לוויינית.

הרווח המתואם למניה: 6 סנט

הרווח הגולמי של סיוה ברבעון השלישי הסתכם ב-90%, לעומת 81% ברבעון המקביל. ההפסד התפעולי הסתכם ב-2.7 מיליון דולר, לעומת הפסד תפעולי של 2.4 מיליון דולר ברבעון המקביל. ההפסד הנקי וההפסד למניה הסתכמו ב-2.7 מיליון דולר וב-12 סנט, בהתאמה, לעומת הפסד של 20.6 מיליון דולר ו-89 סנט ברבעון המקביל.

אם כוללים את פעילות אינטרינסיקס שנמכרה, הסתכמו ההפסד הנקי וההפסד למניה ב-5 מיליון דולר וב-21 סנט, בהתאמה, לעומת הפסד נקי של 22.3 מיליון דולר והפסד למניה של 96 סנט ברבעון המקביל.

על בסיס Non-GAAP, גדל הרווח הגולמי ל-92% מההכנסות, לעומת 89% מההכנסות ברבעון המקביל. הרווח התפעולי ירד ב-78% לעומת הרבעון המקביל והסתכם ב-1.6 מיליון דולר, והרווח הנקי המתואם ירד ב-72% ל-1.4 מיליון דולר. בשורת הרווח למניה רשמה החברה רווח של 6 סנט, לעומת רווח של 22 סנט ברבעון המקביל.

הרווח הנקי והרווח למניה על בסיס Non-GAAP שכללו את פעילות אינטרינסיקס הסתכמו ב-0.4 מיליון דולר וב-2 סנט, לעומת 4.7 מיליון דולר ו-20 סנט ברבעון המקביל.

Real Intent Banner
עוד >
Neureality founders - Updated. From left to right - VP VLSI Yossi Kasus, CEO Moshe Tanach, VP Operations Tzvika S
Synopsys Banner

GOLD PARTNERS