במהלך הרבעון הראשון סופקו 371 מיליון מוצרים מבוססי סיוה שתרמו לגידול של 33% בהכנסות מתמלוגים

סיוה (נאסד”ק: CEVA), המספקת טכנולוגיות קישוריות, חישה ובינה מלאכותית למכשירי קצה חכמים, פרסמה היום את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2024, שהסתיים ב-31 במרץ. התוצאות משקפות את פעילותה הנמשכת של סיוה, כשפעילות אינטרינסיקס שנמכרה לקיידנס מוגדרת כפעילות מופסקת.

סיוה חתמה על 11 הסכמי רישוי חדשים, בהם אספקת טכנולוגיות W-Fi 7 ובלוטות׳ 6 המתקדמות; דיווחה על דחיית החתימה על כמה הסכמים לרבעון השני ולהמשך השנה, והותירה את התחזית ל-2024

סקירה תפעולית:

  • הצגת פלטפורמת Wi-Fi 7 חדשה ליישומי IoT מתקדמים בשוק הצרכני והתעשייתי
  • הצגת טכנולוגיית UWB חדשה ליישומי IoT בשוק הצרכני והתעשייתי
  • שיתופי פעולה חדשים בתחום הבינה המלאכותית בשווקי הרכב וה-EdgeAI
  • הסכם אסטרטגי עם boat, מותג האודיו והמכשירים הלבישים המוביל בהודו
  • שיתוף פעולה עם THX בתחום האודיו המרחבי בשוק מוצרי הצריכה והסלולר
  • שיתוף פעולה עם ARM בשוק תשתיות דור 5 ותקשורת לוויינית

ההכנסות: 22.1 מיליון דולר

הכנסות החברה ברבעון הראשון הסתכמו ב-22.1 מיליון דולר, המשקפות ירידה של 16% לעומת הרבעון המקביל. בחלוקה למקורות הכנסה, ההכנסות מתמלוגים גדלו ב-33% לעומת הרבעון המקביל ל-10.7 מיליון דולר, כ-48% מסך ההכנסות; ואילו ההכנסות מהסכמי רישוי ירדו ב-37% לעומת הרבעון המקביל ל-11.4 מיליון דולר, כ-52% מסך ההכנסות, בשל דחיית החתימה על כמה הסכמים לרבעון השני.

התמלוגים ממשיכים לגדול

מנכ”ל סיוה, אמיר פנוש, אמר: “תוצאות הרבעון הראשון משקפות מגמות חזקות בשווקים בהם אנו פועלים. בתמלוגים, ההכנסות צמחו ב-33%, ומספר המוצרים מבוססי סיוה גדל ב-25% לעומת הרבעון המקביל. הגידול בכמויות שסופקו חל בכל השווקים בהם אנו פועלים. בהסכמי הרישוי, ההכנסות היו נמוכות מציפיותינו, בשל כמה הסכמים שחתימתם נדחתה לרבעון השני ולהמשך השנה. במהלך הרבעון חתמנו על הסכמים אסטרטגיים עם לקוחות מובילים לאספקת טכנולוגיות W-Fi 7 ובלוטות׳ 6 המתקדמות, והשלמנו הסכם משמעותי לאחר סגירת הרבעון לאספקת טכנולוגיה מתקדמת ללקוח גדול. הביקוש למגוון הטכנולוגיות המתקדמות שלנו איתן, ואני משוכנע בהשגת יעד ההכנסות הכולל לשנה״.

11 הסכמים ברבעון 

במהלך הרבעון הראשון חתמה סיוה על 11 הסכמים לרישוי טכנולוגיות למגוון שווקים ויישומים, בהם קישוריות בלוטות׳ 5 למכשירים לבישים ומכשירי IoT לשוק התעשייתי; בלוטות׳ 6 לאודיו אלחוטי; Wi-Fi 6, Wi-Fi 7 ו-UWB למכשירי קצה חכמים בשוק הצרכני; קישוריות סלולרית למכשירי דור 5 בשוק הצרכני והתעשייתי; מודמים דור 5 למערכות V2X לשוק הרכב; ואודיו לסמארטפונים. מתוך 11 ההסכמים שנחתמו, 2 היו עם לקוחות חדשים.

הפסד מתואם של 5 סנט למניה

הרווח הגולמי של סיוה ברבעון הראשון הסתכם ב-89%, לעומת 87% ברבעון המקביל. ההפסד התפעולי הסתכם ב-5 מיליון דולר, בהשוואה להפסד תפעולי של 2.6 מיליון דולר ברבעון המקביל. ההפסד הנקי וההפסד למניה הסתכמו ב-5.4 מיליון דולר וב-23 סנט, בהתאמה, לעומת הפסד של 2.7 מיליון דולר ו-12 סנט ברבעון המקביל.

ההפסד הנקי וההפסד למניה הכוללים פעילות מופסקת ברבעון הראשון של 2023 הסתכמו ב-4.9 מיליון דולר וב-21 סנט, בהתאמה.

על בסיס Non-GAAP, גדל הרווח הגולמי של סיוה ל-90% מהמחזור ברבעון הראשון, לעומת 88% מהמחזור ברבעון המקביל. ההפסד התפעולי הסתכם ב-0.8 מיליון דולר, לעומת רווח תפעולי של 1.2 מיליון דולר ברבעון המקביל. ההפסד הנקי המתואם הסתכם ב-1.3 מיליון דולר, לעומת רווח נקי מתואם של 1.2 מיליון דולר ברבעון המקביל. בשורה התחתונה, הסתכם ההפסד המתואם למניה ב-5 סנט, לעומת רווח של 5 סנט ברבעון המקביל. התחזית הממוצעת בוול-סטריט לרבעון הראשון עמדה על רווח של 3 סנט למניה.

הרווח הנקי והרווח למניה על בסיס Non-GAAP הכוללים פעילות מופסקת ברבעון הראשון של 2023 הסתכמו ב-0.1 מיליון דולר וב-0 סנט, בהתאמה.

קופת המזומנים: 159 מיליון דולר

סמנכ”ל הכספים של סיוה, יניב אריאלי, הוסיף: “למרות הירידה בהכנסות מהסכמי רישוי ברבעון הראשון, השגנו צבר הזמנות בריא שיתבטא ברבעון השני. אנו ממשיכים לעקוב מקרוב אחר רמת ההוצאות ולבחון דרכים נוספות לשיפור היעילות התפעולית. סיוה סיימה את הרבעון עם קופת מזומנים, בטוחות סחירות ופיקדונות בנקאיים של כ-159 מיליון דולר, וממוצבת היטב לניצול הזדמנויות להרחבת סל המוצרים והשווקים שלנו, ולהאצת הצמיחה״.

AMIQ Banner
עוד >
Nova Logo
Hailo company team 2024 Credit - Hailo
Cadence Banner

GOLD PARTNERS