קיידנס משיקה את Verisium – פלטפורמת וריפיקציה מבוססת בינה מלאכותית

קיידנס דיזיין סיסטמס (Cadence)   הכריזה על השקתה של Verisium  (וריסיום), פלטפורמת וריפיקציה מבוססת בינה מלאכותית (AI), הכוללת סט יישומים העושים שימוש בביג דאטה וב-AI כדי לבצע אופטימיזציה לעומסי העבודה בתהליכי הוריפיקציה, להגביר את הכיסוי שלהם ולהאיץ את ניתוח הגורמים לבאגים.

פלטפורמת וריסיום בנויה על הפלטפורמה החדשה של קיידנס JedAI  (Joint Enterprise Data and AI) שאף היא הושקה היום ומשולבת במנועי הוריפיקציה של קיידנס. פלטפורמת  JedAI ו-וריסיום כחלק ממנה, מאפשרת מעבר דורי מאלגוריתמים של הרצה אחת ומנוע אחד ב-EDA לאלגוריתמים שעושים שימוש בביג דאטה וב-AI כדי לבצע אופטימיזציה להרצות מרובות של מנועים מרובים, לאורך כל תהליך תכנון ה-Soc   והוריפיקציה. הפלטפורמה  מאפשרת למהנדסים  לאסוף  בינה יישומית מתוך כמות עצומה של נתוני תכנון שבבים ווריפיקציה, ופותחת את הדלת לדור חדש של כלי תכנון ווריפיקציה מבוססי  AI שמשפרים באופן דרמטי את הפרודוקטיביות,  ההספק והביצועים,  ה-PPA ((Power, Performance, Area) .  מהנדסים יכולים כעת לנהל נתונים מובנים ולא מובנים כאחת.

פלטפורמת וריסיום, שמבוססת בינה מלאכותית (AI), כוללת סט יישומים העושים שימוש בביג דאטה וב-AI כדי לבצע אופטימיזציה לעומסי העבודה בתהליכי הווריפיקציה, להגביר את הכיסוי שלהם ולהאיץ את ניתוח הגורמים לבאגים.

ככל שתכנוני ה-SOC נעשים מורכבים יותר, הוריפיקציה הפכה לקריטית בזמן ההגעה לשוק של מערכת. לעתים קרובות מדובר במשימה שמצריכה משאבים עצומים של מחשוב וכוח אדם, יותר מכל משימת תכנון סיליקון אחרת.

פלטפורמת וריסיום מקבצת יחד את כל נתוני הוריפיקציה, כולל צורת גל (waveforms), כיסוי, דוחות וקובצי log, על גבי פלטפורמת JedAI. מודלים של למידת מכונה ומדדים יחודיים אחרים נבנים מנתונים אלו ומאפשרים רמה חדשה של כלים שמשפרת באופן דרמטי את  יעילות הוריפיקציה. השימוש ב- JedAI מאפשר לקיידנס לשלב את חידושי התוכנה הממוחשבת שלה בדאטה וב-AI בוריפיקציה מבוססת ה-AI של וריסיום , עם   Cerebrus™ Intelligent Chip Explorer של קיידנס, ועם מערכת הניתוח מבוססת הבינה המלאכותית Optimality™ Intelligent System Explorer.

פול קניגהאם, סגן נשיא בכיר ומנהל קבוצת System & Verification  , קיידנס: “בינה מלאכותית וביג דאטה משנים את העולם שסביבנו. כדי לממש טרנספורמציה זאת בעסקי ה-EDA שלנו, אנו חייבים לתכנן טכנולוגיות חדשות שפועלות באופן אופטימלי במערכות מרובות הרצות ומנועים. עם פלטפורמת וריסיום אנו נכנסים לעידן חדש של וריפיקציה מבוססת בינה מלאכותית, שבנויה על פלטפורמת JedAI של קיידנס. המסע שלנו רק מתחיל אך המשתמשים כבר רואים שיפור דרמטי בפרודוקטיביות וביעילות של תהליך הוריפיקציה”.

החבילה ההתחלתית של היישומים הקיימים בפלטפורמת וריסיום כוללת:

  • Verisium AutoTriage: יישום שבונה מודלים של למידת מכונה אשר מסייעים להפוך לאוטומטית את המשימה החוזרת ונשנית של הרגרסיה על ידי חיזוי וסיווג כשלים בבדיקה עם גורמי שורש בעיה נפוצות.
  • Verisium SemanticDiff: מספק פתרון אלגוריתמי להשוואת תיקוני קוד של IP או SOC ממקורות רבים, מיון תיקונים אלה ודירוג העדכונים לפי מידת ההפרעה שלהם למערכת. זאת כדי לסייע באיתור נקודות חולשה פוטנציאליות לבאגים.
  • Verisium WaveMiner: מפעיל מנועי AI עוצמתיים כדי לנתח waveform מהרצות רבות ולקבוע אלו אותות באילו זמנים הם אלה שצפויים להיות הגורם לכישלון במבחן.
  • Verisium PinDown: משתלב עם פלטפורמת JedAI ועם מערכות בקרה לשינויים כדי לבנות מודלי למידת מכונה לשינויים בקוד מקור, דוחות מבחנים וקובצי log. זאת כדי לחזות אילו נקודות כניסה לקוד מקור עלולות לגרום לכישלון.
  • Verisium Debug: מספק פתרון הוליסטי למניעת באגים מ-IP ועד SOC, מהרצה בודדת ועד הרצות מרובות, ומציע תהליך מניעת באגים מהיר, מקיף, אינטראקטיבי ופוסט תהליכי שמערב טכנולוגיות waveform, שרטוטים, מעקב אחר דרייברים ו SmartLog. Verisium Debug משתלב בטבעיות עם פלטפורמת JedAI ויישומים נוספים של וריסיום, כדי לאפשר ניתוח גורמים מבוסס AI עם השוואה אוטומטית סימולטנית של מבחנים כושלים ומוצלחים.
  • Verisium Manager: היישום מביא את פתרון ניהול הוריפיקציה ברמת IP ו-SOC הכולל תכנון אימות, תזמון עבודה וכיסוי רב מנועי, אל פלטפורמת JedAI, ואף מרחיב אותו כדי לתמוך באופטימיזציה של סט המבחנים המבוסס AI כדי לשפר את היעילות של חוות מחשוב.  Verisium Manager משתלב ישירות עם יישומים נוספים של וריסיום – מה שמאפשר פריסה אינטראקטיבית בלחיצת כפתור של כל מכלול היישומים בפלטפורמת וריסיום בקונסולת ניהול אחת מבוססת דפדפן.
exostiv labs Feb 2024 Banner
עוד >
CEVA rebrand
Cadence Logo
Hailo 10 Chip
Mixel Banner

GOLD PARTNERS