קיידנס מאיצה את הביצועים והיעילות של בינה מלאכותית ליישומי מכשיר וקצה

קיידנס דיזיין סיסטמס חושפת את הדור הבא של כלי ה- IP והתוכנה מבוססי בינה מלאכותית (AI) המספקים מענה לביקוש הגובר לעיבוד  AI במכשיר ובקצה.  יחידות העיבוד העצביות החדשות והסקלאביליות Cadence® Neo™ Neural Processing Units (NPUs) מספקות מגוון רחב של ביצועי AI בטביעת רגל אנרגטית נמוכה, ומביאות רמות חדשות של ביצועים ויעילות ל- AI SoCs.

ה-Neo NPUs המספקים עד 80 ביצועי TOPS בליבה אחת, תומכים במודלים קלאסיים וחדשים של בינה מלאכותית גנרטיבית ויכולים לפרוק ביצועי AI/ML מכל מעבד מארח – כולל מעבדי יישומים, מיקרו-בקרים לשימוש כללי ו-DSP – באמצעות חיבור AMBA®  AXI פנימי פשוט וסקלאבילי.  ערכת פיתוח התוכנה (SDK) החדשה NeuroWeave™, המשלימה את חומרת ה-AI, מספקת למפתחים פתרון תוכנת AI בכלי אחד, בכל מוצרי Cadence AI ו-Tensilica® IP לפיתוח AI ללא קוד.

“תשומת הלב שהוקדשה לאחרונה ל AI התמקדה בעיקר בענן, אולם יש מגוון מדהים של אפשרויות חדשות אשר AI קלאסי וגם גנרטיבי יכולים לאפשר בקצה ובמכשירים עצמם”, אמר בוב אודונל, נשיא ואנליסט ראשי ב-TECHnalysis Research. “החל מצרכנים, דרך מובייל ורכב ועד ארגונים, אנו נכנסים לעידן חדש של מכשירים חכמים אינטואיטיביים באופן טבעי. כדי שיבשילו, הן מתכנני השבבים והן יצרני המכשירים זקוקים לשילוב גמיש ומדרגי של פתרונות חומרה ותוכנה המאפשרים להם להביא את הקסם של הבינה המלאכותית למגוון רחב של דרישות הספק וביצועי מחשוב, תוך מינוף כלים מוכרים. ארכיטקטורות שבבים חדשות המתוכננות אופטימלית להאצת מודלים וכלי תוכנה של למידת מכונה (ML ) עם קישורים למסגרות פיתוח AI פופולריות, ישחקו תפקיד חשוב בתהליך זה”.

ה-Neo NPUs הגמישים מותאמים היטב להתקנים רגישים במיוחד להספק, כמו גם למערכות בעלות ביצועים גבוהים עם ארכיטקטורה הניתנת לקונפיגורציה. בכך יכולים ארכיטקטים של SoC לשלב פתרון הסקת מסקנות מבוסס AI אופטימלי במגוון רחב של מוצרים, כולל חיישנים חכמים, IoT ומכשירים ניידים, מצלמות, מכשירי שמיעה/לבישים, מחשבים אישיים, משקפי AR/VR ומערכות סיוע נהיגה מתקדמות  (ADAS).

שיפורי החומרה והביצועים החדשים והתכונות/יכולות העיקריות, כוללים:

  • מדרגיות: פתרון ליבה יחיד ניתן להרחבה מ- 8 GOPS ל- 80 TOPS, עם הרחבה נוספת למאות TOPS עם ריבוי ליבות
  • טווח תצורה רחב: תומך ב-256 עד 32,000 פעולות  (Multiply And Accumulte)MAC בכל מחזור שעון, ומאפשר לארכיטקטי SoC למטב את פתרון ה-AI המשובץ שלהם, כדי לעמוד בדרישות ההספק, הביצועים והשטח (PPA)
  • תמיכה משולבת במספר עצום של טופולוגיות ואופרטורים של רשתות: מאפשרת ביצוע יעיל של משימות הסקת מסקנות הנשלח מכל מעבד מארח – כולל DSP, מיקרו-בקרים לשימוש כללי או מעבדי יישומים – ומשפרת באופן משמעותי את ביצועי המערכת ואת ההספק
  • קלות פריסה: קיצור זמן היציאה לשוק כדי לתת מענה מהיר לדור הבא המתפתח של ראייה, שמע, רדאר, עיבוד שפה טבעית (NLP) ובינה מלאכותית גנרטיבית
  • גמישות: תמיכה בסוגי נתונים Int4, Int8, Int16 ו- FP16 במגוון רחב של פעולות המהוות את הבסיס לרשתות CNN, RNN ורשתות מבוססות שנאים, מאפשרת גמישות בביצועי NLP ופשרות דיוק
  • ביצועים גבוהים ויעילות: ביצועים גבוהים עד פי 20 בהשוואה לדור הראשון של Cadence AI IP, עם פי 2-5 יותר מסקנות בשנייה לאזור (IPS/mm2) ופי 5-10 יותר מסקנות בשנייה לוואט (IPS/W)

מכיוון שתוכנה היא חלק קריטי בכל פתרון AI, קיידנס שידרגה אף את שרשרת כלי התוכנה הנפוצה שלה עם הצגת ה- NeuroWeave. NeuroWeave SDK המספק ללקוחות מערך תוכנה אחיד, מדרגי וניתן לקונפיגורציה על פני DSPTensilica , בקרים ו-Neo NPUs , כדי לטפל בכל יישומי היעד, מייעל את פיתוח המוצרים ומאפשר התאמה קלה ככל שדרישות התכנון מתפתחות. הוא תומך במסגרות ML תקניות ספציפיות לתחום, כולל TensorFlow, ONNX, PyTorch, Caffe2, TensorFlow Lite, MXNet, JAX ואחרים, ליצירת קוד אוטומטי מקצה לקצה; Android Neural Network Compiler; Delegates TF Lite לביצוע בזמן אמת; ו-TensorFlow Lite Micro עבור התקנים ברמת מיקרו-בקרים.

“במשך שני עשורים ויותר מ-60 מיליארד מעבדים שסופקו, לקוחות SoC מובילים בתעשייה הסתמכו על IP של מעבדי קיידנס עבור ה-SoCs בקצה ובמכשיר שלהם. ה-Neo NPUs שלנו מנצלים מומחיות זאת, ומספקים קפיצת מדרגה בעיבוד ובביצועים של ה-AI”, אמר דיוויד גלאסקו, סגן נשיא למחקר ופיתוח של Tensilica IP בקיידנס. “בסביבה המתפתחת במהירות כיום, זה קריטי לאפשר ללקוחות לתכנן ולספק פתרונות AI בהתבסס על הדרישות הייחודיות שלהם, בלי שיחששו לגבי יכולת התמיכה העתידית של הרשתות העצביות . לשם כך, ביצענו השקעות משמעותיות בפלטפורמת חומרת ה-AI החדשה שלנו ובשרשרת כלי התוכנה שלנו כדי לאפשר AI בכל נקודת ביצועים, הספק ועלות ולהניע את הפריסה המהירה של מערכות מבוססות AI”.

“ב-Labforge, אנו משתמשים באשכול של DSP Cadence Tensilica בקו מוצרי המצלמות החכמות Bottlenose , כדי לאפשר את עיבוד AI הטוב מסוגו עבור יישומי קצה רגישים להספק”, אמר יאסיר ריזואן, מנכ”ל Labforge. “תוכנת הבינה המלאכותית של קיידנס היא חלק בלתי נפרד מפתרון הבינה המלאכותית המשובצת שלנו בהספק נמוך, ואנו מצפים למנף את היכולות החדשות והביצועים הגבוהים יותר המוצעים על ידי NeuroWeave SDK החדש של קיידנס. עם זרימת כלי מהדר מקצה לקצה, אנו יכולים לפתור טוב יותר בעיות AI מאתגרות באוטומציה וברובוטיקה ובכך להאיץ את זמן היציאה שלנו לשוק ולנצל את הביקוש ליישומים מבוססי בינה מלאכותית גנרטיבית תוך פתיחת ערוצי שוק חדשים שאולי לא היו אפשריים אחרת”.

AMIQ Banner
עוד >
CEVA rebrand
Nova Logo
Tektronix Banner

GOLD PARTNERS