Cadence חושפת ומשיקה את פלטפורמת Millennium = פלטפורמת האצת Digital Twin הראשונה בתעשייה

חברת קיידנס הודיעה על השקת Platform Cadence® MillenniumTM Enterprise Multiphisics, פלטפורמת Digital Twin המבוססת חומרה/תוכנה להאצת ביצועים, המשמשת כפתרון לתכנון וניתוח מערכת מולטי-פיזיקלי. מוכוונת לאחת ההזדמנויות המשמעותיות ביותר לשיפור ביצועים ויעילות, מערכת דור-1 Cadence Millennium M1 מאיצה סימולציות High-fidelity Computational Fluid Dynamics (CFD). זמינה בתצורת ענן או באתר (on-premise). פתרון כולל זה משלב יחידות עיבוד גרפיות (GPUs) מספקים מובילים, חיבורים מהירים במיוחד, וחבילת תוכנת Cadence high-fidelity CFD שעברה אופטימיזציה לטובת האצת GPU ו-Generative AI. יחידות  Millennium M1 ניתנות לשילוב לתוך cluster מאוחד, המאפשר ללקוחות הגעה ללוחות זמנים חסרי-תקדים של יום אחד, וסקליביליות כמעט ליניארית בסימולציות של מערכות מכניות מורכבות.

פלטפורמה ייעודית להאצת ביצועי חומרה/תוכנה, הממנפת כח מחשוב מבוסס GPU ו- CPU בשילוב אלגוריתמי תוכנה קנייניים, אשר בעזרת דיוק, מהירות וסקליביליות מאפשר להגיע לאפקט תכנון (או עיצוב) של עד  X100.

תכנון של מערכות מכניות, כך שיגיעו לרמות חדשות של ביצועים ויעילות, הפך לגורם בעל עדיפות מרכזית בתעשיות הרכב, החלל והבטחון, האנרגיה ומיכון מבוסס מכונות טורבו.  לדוגמה, על מנת להגיע לאופטימיזציה של ביצועים והקטנת פליטת גזי חממה, מתככני רכב ממוקדים בשיפור יעילות דלק, הקטנת שחיקה ורעש, והארכת טווח הנסיעה של רכבים חשמליים. הגדלת יעילות, הקטנת פליטת פחמן והפחתת תדירות התחזוקה הנדרשת הם בראש השיקולים של מהנדסי תכן בתעשיות החלל, הבטחון, והמיכון מבוסס מכונות-טורבו. חידושים בטכנולוגיית סימולציה מולטי-פיזיקלית הינם קריטיים להשגת יעדים אלה. ביצועים, דיוק, תכולה וכוח חישוב מואץ חיוניים על מנת לאפשר סימולציות Digital Twin, החוקרות יותר חידושי תכנון, ומספקות דרגת בטחון גבוהה יותר כי הפתרונות יתפקדו כמצופה לפני המעבר לפיתוח וניסוי של אבי-טיפוס.

פלטפורמת ה-Millennium נותנת מענה לצרכים אלה – המאפיינים המרכזיים ויתרונותיה כוללים:

  • ביצועים: שילוב של GPU-resident CFD solvers הטובים בתחומם עם חומרת GPU ייעודית מאפשרת פלט שווה ערך למחשב-על עבור כל GPU של עד ל-1000 ליבות CPU (יחידות עיבוד ראשי)
  • יעילות: צמצום זמני עבודה משבועות לשעות, בעזרת יעילות אנרגטית של X20 בהשוואה ל- CPU שווה ערך
  • דיוק: מינוף של Cadence FidelityTM CFD solvers על מנת לספק דיוק ללא תחרות, המאפשר להתמודד עם אתגרי סימולציה מורכבים
  • כוח חישוב ברמת ביצועים גבוהה: נבנתה עם ארכיטקטורה ניתנת להרחבה ו- Fidelity solvers בעלי יכולות סקליביליות מסיביות, המאפשרות סקליביליות כמעט ליניארית על גבי CPU nodes מרובים
  • מערכת דיגיטלית תאומה (digital twin) מבוססת AI: הפקה מהירה של נתונים מולטי-פיזיקליים באיכות גבוהה מאפשרת ל Generative AI ליצור ויזואליציות Digital Twin במהירות ובאמינות של פתרון תכנון מערכת אופטימלי.
  • פתרון Turnkey: הפתרון הראשון בתעשייה המצמיד בין כוח חישוב GPU לבין CFD solvers מודרניים וסקליביליים, ומספק סביבה אופטימלית ל CFD מואץ וכן לתכנון ואופטימיזציה מולטי-דיסציפלינרית.
  • גמישות: זמינות על בסיס GPUs מספקים מובילים, בענן עם מינימום של 8 תצורות GPU, או באתר (on-premise) עם מינימום של 32 תצורות GPU – המייצר פתרון גמיש וסקלבילי המתאים לצרכי היישום של כל לקוח.בן גו (Ben Gu), סגן נשיא בכיר למו”פ לניתוח מערכות מולטי-פיזיקליות ב- Cadence מוסר- “במהלך 35 שנות קיומה, Cadence תמיד התמקדה בשיפור ביצועים ללא אובדן של דיוק עבור היישומים החישוביים המאתגרים ביותר. פלט אלגוריתמי תמיד נשאר בעדיפות עליונה, וכעת אנו ממנפים Generative AI על מנת לשלב ידע הנובע מהיקפים עצומים של נתוני תכנון וסימולציה”. פלטפורמת ה Millennium המהפכנית שלנו מהווה קפיצה אדירה קדימה, ומספקת האצה וסקלביליות חסרות תקדים של יישומי digital twin ו-AI. CFD ערוכים להפיק תועלת רבה משיפורי הביצועים והיעילות, והכוח העצום של Millennium M1 משפיע על תעשיות, ומחייב אותן להעמיק בחקר חידושי תכנון, ולהביא אותם לשוק במהירות רבה יותר”.

דני וונש, מנהל מרכז המכירות של קיידנס ישראל: “מדובר בבשורה של ממש לחברות רבות בעולם וכמובן גם לחברות בישראל, בדגש על חברות בטחוניות, תעשייה ואנרגיה. באמצעות טכנולוגיה חדשה זו הן יוכלו כעת לקצר משמעותית את ה-Time to market של מוצריהן, ובכך לחסוך משאבים ולהגדיל רווחיות, תוך שמירה על אחוז מירבי של דיוק ואיכות”.

צושי אוגאווה (Atsushi Ogawa), COO של תחום המו”פ בחברת הרכב הונדה: “חברות Honda ו-Cadence עבדו בשיתוף פעולה במשך למעלה מ-10 שנים על מנת להאיץ את תהליכי תכנון ה-CFD. היישום שבוצע על ידינו של פלטפורמת ה-Millenium M1 לחישוב מולטי-פיזיקלי של Cadence, בשילוב ה-LES solver, הציגה זמני ביצועים מהירים יותר באופן משמעותי, וסקלביליות לסימולציה של מערכות גדולות בהרבה ליישומי אווירודינמיקה, בעירה ואווירו-אקוסטיקה עבור הפרויקטים שלנו בתחומי הרכב, הנעה אווירונאוטית ו-eVTOL. בעזרת הפוטנציאל להאצה משמעותית של סימולציות high-fidelity CFD, אנו שמחים להמשיך את שיתוף הפעולה לפיתוח פתרונות CFD של הדור הבא”.

פול ג’ו ((Paul Ju, סגן נשיא ו-CTO של תחום ה-Data Center בחברת הטכנולוגיה ASUS: “שיתוף הפעולה שלנו עם Cadence היה יוצא דופן. אנו בחברת ASUS נרגשים לעבוד עם Cadence על פלטפורמת ה Millennium החדשה שלה, המספקת ביצועים ויעילות אנרגטית יוצאי דופן, בהתבסס על השילוב המהפכני של Cadence בין חומרה לתוכנה. אנו מצפים להמשך השותפות שלנו, על מנת לתת מענה לאתגרי סימולציה מולטי-פיזיקלית ותכנון digital twin מבוסס AI היום ובעתיד”.

פלטפורמת Millenium M1 זמינה היום עבור מאמצים מוקדמים (חלוצי חדשנות). למידע נוסף, אנא בקרו באתר: http://www.cadence.com/go/millenniumpr

אודות Cadence

Cadence Banner
עוד >
Ceva Cellular IoT ST
Cadence Logo
Rolling Wireless Autotalks collaboration. Credit - Autotalks
Silicon Creations banner

GOLD PARTNERS