קיידנס מכריזה על הדור הבא של Virtuoso Studio – פלטפורמת תכנון אנלוגי בהתאמה אישית

קיידנס דיזיין סיסטמס הכריזה אתמול על Cadence® Virtuoso® Studio, הדור הבא של פלטפורמת תכנון מותאמת אישית, המספקת חוויית תכנון אופטימלית ומובילה את  העתיד לתכנון אנלוגי מותאם אישית. Virtuoso Studio כוללת  תשתית בעלת גישה ייחודית לניהול תהליכי תכנון ומאפשרת שיפור של יותר מפי  שלוש בתפוקת התכנון, מה שמאפשר ללקוחות לעמוד ביעדים אגרסיביים של הגעה לשוק.

Cadence® Virtuoso® Studio כוללת  תשתית בעלת גישה ייחודית לניהול תהליכי תכנון ומאפשרת שיפור של יותר מפי  שלוש בתפוקת התכנון, מה שמאפשר ללקוחות לעמוד ביעדים אגרסיביים של הגעה לשוק

Virtuoso Studio עונה לאתגרים עמם מתמודדים הלקוחות בכל הנוגע לתכנונים גדולים ומורכבים יותר, ומאפשרת להם לנתח ולאמת תכנונים לאורך כל מחזור התכנון ובכך להבטיח שכוונת התכנון נשמרת.  פלטפורמה חדשה זו כוללת אינטגרציה חלקה עם פתרונות אחרים של קיידנס, כולל פלטפורמת הסימולציה Cadence Spectre, פלטפורמת תכנון הכרטיסים PCB Cadence Allegro ומערכת האימות Pegasus Cadence, היא מסירה חסמים מסורתיים בין תחומי תכנון שונים ומאיצה סגירת תכנון.

Virtuoso Studio שולבה לאחרונה עם  פתרון AWR Microwave Office, ועם בודק כללי התכנון DRC)) של Pegasus , והפריסה לעומת הסכימה (LVS) והם זמינים כעת מתוך Virtuoso Layout Suite. אלה מספקים תכנון גלים מילימטריים (mmWave ) מתקדם וניתוח אינטראקטיבי ברמת איכות signoff  במהלך עריכת הפריסה והחיווט.  בנוסף, לקוחות יכולים לגשת  לפלטפורמת הסימולציה Spectre, כולל  הסימולטורים  Spectre  X  ו-  Spectre FX, באמצעות Virtuoso Studio, המאפשר ניתוח של תכנונים אנלוגיים ותכנוני  אות מעורב הגדולים  בתעשייה.

פלטפורמת Virtuoso Studio החדשה מציעה ללקוחות את אותה חוויה נהדרת שהורגלו לה, הכוללת את היתרונות הבאים המסייעים בהתמודדות עם המורכבות הגוברת:

פתרון מוכח: פתרונות מאובטחים ומוכחים שחברות ומפעלי ייצור מובילים בתעשייה סומכים עליהם כבר שלושים שנה עבור תכנוני אותות אנלוגיים, RFIC ואותות מעורבים.

פרודוקטיביות משופרת: צוותי תכנון יכולים למנף תכנון ואוטומציה של מיקום פריסה מבוססי FinFET מקיפים, ופתרונות ניתוב חדשים כדי לשפר את הפרודוקטיביות ההנדסית.

מוכנות לענן: Virtuoso Studio מציעה פתרונות הניתנים להרחבה בצורה מאסיבית עם מוכנות ענן למצבים שבהם מאות סימולציות הופכות לאלפים. היא מותאמת לספקי הענן המועדפים על הלקוחות או לענן פרטי.

בינה מלאכותית גנרטיבית עבור הגירת תכנונים בין טכנולוגיות  (Generative AI for Design Migration): הפתרונות הנתמכים על-ידי Foundry מקלים על הנטל של העברת סכמות ופריסות בין טכנולוגיות.  כלים המשולבים ב-Virtuoso ADE Suite ממרכזים מחדש ומאמתים במהירות תכנונים לאחר ההעברה לטכנולוגית המטרה, כך שלקוחות יכולים להשיג  יעדי הגעה לשוק אגרסיביים.  הלקוחות יכולים להשתמש בכלים התומכים בבינה מלאכותית כדי להתאים  IP קיים לתכנוני הדור הבא שלהם.

שילוב  3D-IC :  ה- Virtuoso Studio מאפשר אינטגרציה הטרוגנית של  תכנוני  2.5D ו-3D עבור צמתים מתקדמים,  אנלוג/RF,  אריזות/מודולים ומערכות פוטוניקה.

Virtuoso Studio נשאר בחוד החנית של אספקת תכנונים בצורה מדויקת ובזמן, באמצעות שיפורים חדשניים בכלי תכנון מסורתיים בהתאמה אישית. התכונה החדשה Design Space Optimization מאפשרת ללקוחות להשתמש באלגוריתמים של בינה מלאכותית כדי לנווט בין מפרטים מתחרים ולסייע במרכוז תכנון, במיוחד לאחר  הגירת תכנונים בין טכנולוגיות. לקוחות יכולים לחוות עריכה אינטראקטיבית מהירה יותר, הן בכלי הפריסה והן בכלי הסכמות, הודות לקוד ואלגוריתמים אופטימליים,  בעוד ריבוי הליכים משורשרים (multi-threading) מאיץ את תהליך מידול העיצוב (Rendering), חילוץ הקישוריות ובדיקות כללי התכנון במקביל. בנוסף, Analysis Cadence Spectre FMC משולב ב-Virtuoso Studio ומספק  פתרון אנליזות וריאציית מונטה קרלו בניתוח מהיר המבוסס גם בלמידת מכונה (ML) מלא המספק דיוקים של 3 ושל 6 סיגמה בהאצה משמעותית ביחס לאנליזות מונטה קרלו מסורתיות.

“קיידנס ממשיכה במחויבותה לספק ללקוחות את המערך המקיף ביותר של  כלים ופתרונות  משולבים המקלים על  תכנון  ואמות מערכות הטרוגניות מתפתחות”, אמר טום בקלי, סגן נשיא בכיר ומנכ”ל, קבוצת Custom IC & PCB בקיידנס. ” Virtuoso Studio מציבה את הסטנדרט החדש בתעשייה לביצוע  תכנון אנלוגי, אותות מעורבים, RF ופוטוניקה.  הלקוחות מקבלים גישה לאותה חוויה וירטואוזית שהם רגילים אליה עם שיפורים שנותנים מענה לאתגרי התכנון האחרונים. “

סיאם ולורי, מנהל בכיר, Analog Devices: “תכנון משותף של מעגלים משולבים וחבילות הוא קריטי לפיתוח מוצרים מורכבים ברמת המערכת. ADI עבדה מקרוב עם קיידנס על הפיתוח של Virtuoso Studio כדי לעזור לענות על הצרכים של פלטפורמת תכנון מערכות הדור הבא שלנו”.

צ’ינג סאן וו, סגן נשיא תאגידי, MediaTek : “במדיה-טק אנו מותחים את גבולות תכנון השבבים באמצעות טכנולוגיות התהליך העדכניות ביותר.  טכנולוגיית ניתוב המכשירים החדשה בתוך Virtuoso Studio, כאשר היא מיושמת בתהליכי ייצור חדשניים, מספקת לנו את הרמה הבאה של אוטומציה עם תוצאות מצוינות וזמן הגעה מהיר יותר לשוק”.

נובוהיקו גוטו, מנהל מחלקת אוטומציית תכנון, חטיבת R&D EDA ב- Renesas: “קיידנס ורנסס עבדו בשיתוף פעולה הדוק על אוטומציה של תכנון אנלוגי במשך למעלה מ-20 שנה וממשיכות לעבוד יחד כדי להשיג הן יעילות תכנון משופרת והן איכות תכנון. עם השקת פלטפורמת Virtuoso Studio, אנו מצפים לשפר את פרודוקטיביות התכנון על ידי שימוש בסביבה אוטומטית יותר עם זרימת העברת תהליכים חדשה ופונקציות מבוססות בינה מלאכותית”.

Micro Control Banner
עוד >
Cadence Logo
Neureality founders - Updated. From left to right - VP VLSI Yossi Kasus, CEO Moshe Tanach, VP Operations Tzvika S
Cadence Banner

GOLD PARTNERS