קיידנס מציגה את Fidelity CFD ופותחת עידן חדש של ביצועים ודיוק בהדמיית מערכות מולטי-פיזיות

קיידנס דיזיין סיסטמס (Cadence) פותחת עידן חדש של ביצועים ודיוק בהדמיות מולטי-פיזיות, עם השקת תוכנת Cadence® Fidelity™ CFD. מדובר במערך מקיף של פתרונות CFD (computational fluid dynamics) עבור מגוון רחב של תעשיות כולל רכב, מכונות טורבו, כלי שייט, תעופה, חלל ועוד. Fidelity CFD מביא לשוק פותר זרימות CFD מהדור הבא, הכולל נומריקה מסדר גבוה, סימולציות לקנה מידה מורחב והאצת חומרה מאסיבית, אשר יחד מגבירים את הביצועים ומאיצים את זמן האספקה מבלי להתפשר על הדיוק.

הודות למומחיות והטכנולוגיה שנצברו בקיידנס עם רכישת החברות NUMECA ו-Pointwise, יחד עם המומחיות האורגנית שלה בתחומי תוכנה חישובית, Fidelity CFD כוללת את כל הטכנולוגיות החשובות שמהנדס CFD צריך כדי לדמות את הביצועים של מערכות מולטי-פיזיות ובהליך עבודה מובנה.

ה-Fidelity CFD כולל כמה פותרי זרימה ייחודיים ליישומים ימיים ומכונות טורבו, כמו גם פותרי זרימה לשימוש כללי במגוון רחב של סוגי זרימה. בעזרת Fidelity CFD, מהנדסים יכולים לדמות רעשי רוח סביב מכוניות נוסעות, להרחיב את מעטפת הטיסה של תכנוני מטוסים מהדור הבא, לייעל את הכוח שנוצר על ידי טורבינות רוח וגז, ולצמצם את צריכת הדלק של כלי שיט – כל זאת תוך שמירה על דיוק גבוה והפחתה דרמטית של זמני אספקה. באופן ספציפי, טכנולוגיות יצירת הרשת של תוכנת Fidelity CFD שמקורן ב-NUMECA ו-Pointwise סיפקו יכולות קריטיות ללקוח גדול מתחום התעופה והחלל.

“Fidelity CFD משפר משמעותית את הביצועים והדיוק של דינמיקת נוזלים בכל ענפי התעשייה”, אמר טום בקלי, סגן נשיא בכיר ומנהל חטיבת Custom IC & PCB בקיידנס. “עבור יישומים מתקדמים שצריכים לדמות במדויק מערבולות – כגון יישומי רכב, מכונות טורבו, או חלל – פותר הזרימה של תוכנת Fidelity CFD מהדור הבא פותח הזדמנויות חדשות לקבל במהירות תובנות הנדסיות חסרות תקדים לגבי ביצועי המערכות שלהם”.

Fidelity CFD כולל חידושים טכנולוגיים מרכזיים הפורצים את המגבלות של טכנולוגיות פותרי CFD מסורתיים. הדור הבא של פותר הזרימה מסדר גבוה של תוכנת Fidelity CFD מאפשר לחזות גרר אווירודינמי על רכב ברמת דיוק גבוהה עד פי 10 בהשוואה לפותר CFD מסורתי. בנוסף, ניתן לצמצם את זמן האספקה של סימולציות מדויקות אלה משבועות ליום אחד או פחות.

המומחיות המשולבת של צוותי NUMECA ו-Pointwise לשעבר הופכת את Fidelity CFD לייחודי. בעוד שגיאומטריה ו-meshing יכולים לצרוך עד 75% מזמנו של מהנדס CFD, הרי ש-Fidelity CFD מתבסס על מסורת ארוכה של חדשנות והפחתת זמני אספקה באזורים אלו. בעוד האינטגרציה של טכנולוגיות ה-meshing נמשכת, מוצרי התוכנה ממשיכים להתקדם בנפרד. במיוחד, ההשקה של Fidelity Pointwise Meshing מאיצה עד פי 3 את הטכניקה המשמשת לרישות שדה הזרימה סביב מטוסים מסחריים וצבאיים ורכבי שיגור חלל.

יכולות הרישות (meshing) של תוכנת Fidelity CFD משפרות גם יישומים בתעשיית הרכב. “בחרנו ב-Autoseal ו-Hexpress של NUMECA להיות זרימת העבודה הסטנדרטית שלנו עבור עיבוד מקדים של CFD”, אמר אנטואן דלקרואה, מנהל מו”פ הנדסת ביצועי רכב בטויוטה מוטור אירופה. “הם אפשרו לנו להפחית את זמן ה-lead ואת שעות העבודה הכוללות שלנו ב-91% ו- 97% בהתאמה, והעניקו לנו באופן עקבי mesh באיכות גבוהה עם כיסוי שכבות מצוין. בשל הרמה הגבוהה של אוטומציה וסטנדרטיזציה, יצירת mesh מ-CAD אינה מצריכה הכשרה ארוכה של עיבוד מוקדם. גם לאחר שהפך לחלק מקיידנס, הצוות המשיך לספק פתרונות חדשים ובעלי ערך. אנו אוהבים את השילוב של כל הכלים הללו ב-Fidelity CFD ומצפים לחידושים שיגיעו בהמשך”.

מידע נוסף על Fidelity CFD ניתן למצוא כאן: www.cadence.com/go/cfd.

Micro Control Banner
עוד >
Cadence Logo
Neureality founders - Updated. From left to right - VP VLSI Yossi Kasus, CEO Moshe Tanach, VP Operations Tzvika S
Altair new office Israel
micro control HPB-5C

GOLD PARTNERS