קיידנס משתפת פעולה עם GlobalFoundries כדי לקדם תכנון מעגלים משולבים פוטוניים

קיידנס דיזיין סיסטמס (Cadence) מכריזה על שיתוף פעולה עם GlobalFoundries, שמטרתו להאיץ את הפיתוח של מעגלים משולבים פוטוניים עבור מערכות תקשורת 5G, hyperscale computing, שירותי בריאות, רכב, IoT ומערכות תעופה וחלל. במסגרת שיתוף הפעולה, פתרון הפוטוניקה של קיידנס – סביבת אוטומציה לתכנון אלקטרוני/פוטוני משולב (EPDA) – עבר אופטימיזציה מלאה לפלטפורמת Fotonix™ החדשה של GlobalFoundries, שהיא הפלטפורמה המונוליטית של הדור הבא, והראשונה בתעשייה לשלב את תכונות הפוטוניקה הייחודיות של 300 מ”מ ו-RF-CMOS על פרוסת סיליקון, ולספק את הביצועים הטובים מסוגם בקנה מידה גדול.

פתרון הפוטוניקה של קיידנס הותאם לפלטפורמת Fotonix של GlobalFoundries כדי להוביל עידן חדש של מוצרי סיליקון פוטוניים

פתרון הפוטוניקה המקיף של קיידנס, התומך בפלטפורמת GF Fotonix, מורכב מפלטפורמת Virtuoso® לתכנון מעגלים משולבים, פלטפורמת Virtuoso Photonics, פלטפורמת הסימולציה Spectre® ומהפתרון Voltus™-Fi Custom Power Integrity של קיידנס, אשר משתלבים בצורה חלקה עם מוצרים ופתרונות אחרים של קיידנס. הפתרון מציע פלטפורמת תכנון מוכחת ללקוחות משותפים, עבור תכנון, סימולציה וניתוח אלקטרוני/פוטוני, והוא כולל מערך חזק של תכונות וממשקי API להפקה ועריכה של צורות מורכבות ועקומות, waveguides ורכיבים פוטוניים אחרים.

פלטפורמת Fotonix של GlobalFoundries מספקת ביצועים אופטימליים בקנה מידה גדול. היא מאחדת על גבי שבב סיליקון בודד תהליכים מורכבים, על ידי שילוב של מערכת פוטונית, רכיבי RF ולוגיקת CMOS בעלת ביצועים גבוהים, תהליכים שבעבר הופצו על פני שבבים מרובים.

“באמצעות שיתוף הפעולה שלנו עם קיידנס, אנו מאפשרים ללקוחות ליצור תכנונים פוטוניים מהר יותר, תוך שיפור הכוח והביצועים והפחתת עלויות המערכת”, אמר מייק קאדיגן, סגן נשיא בכיר ל-Customer Design Enablement ב- GlobalFoundries. “על ידי שילוב פתרון הפוטוניקה של קיידנס עם פלטפורמת GF Fotonix שלנו, לקוחות יכולים לעמוד בדרישות התכנון עבור האתגרים הדחופים, המורכבים והקשים ביותר, בתחומים כמו רשתות אופטיות, מחשוב קוונטי, סיבים עד הבית (FTTH), רשתות 5G, אווירונאוטיקה והגנה”.

“בשנים האחרונות, ראינו כיצד טכנולוגיית הפוטוניקה נכנסת למיינסטרים של תכנונים אלקטרוניים”, אמר טום בקלי, סגן נשיא בכיר ומנהל קבוצת Custom IC & PCB בקיידנס. “פתרון הפוטוניקה המקיף של קיידנס משלב את כל תכונות המפתח בפלטפורמת תכנון אחת, המייצרת יעילות ומפחיתה שגיאות. באמצעות שיתוף הפעולה שלנו עם GlobalFoundries – שנועד להניע את האימוץ של פתרון הפוטוניקה שלנו ופלטפורמת GF Fotonix – אנו מאפשרים ללקוחות משותפים לפתח חדשנות, לתכנן, ולספק מוצרי פוטוניקה מהר יותר.”

Truechip
עוד >
Cadence Logo
Neureality founders - Updated. From left to right - VP VLSI Yossi Kasus, CEO Moshe Tanach, VP Operations Tzvika S
exostiv labs Feb 2024 Banner

GOLD PARTNERS